demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

To find the average of a student’s test scores, add the scores and divide by the number of tests. Suppose Ryan scored 85, 92, 88, and 98 on four tests. Write a
List and explain the function of the 3 types of nerve receptors found in the dermis of the skin
Equator is the line that...
The best way to revise sentence 3 is to add but after read add a comma after values add a semicolon after read
If the distance between (3,k) and (7,5) is 5, find k.
Solve 9+12m=6+15(m-1).
Read the passage. The woman in the last apartment down the hall was somewhat of a misanthrope, according to most people in Keira's building. She almost never ca
whats a test variable ​
need the answer to: 144 = -12(x+5) x =
Evaluate: 2^3\cdot\left(9-2\right)+\frac{12}{4}-|-5|2 3 ⋅(9−2)+ 4 12 −∣−5∣ Helppppp