isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

Proper storage of food will help to maintain food quality, flavor, and nutritional value.
write 7/10 as a sum of fractions two different ways
Fungi don t live for very long. a. True b. False
The French word sept and the Greek word hepta mean _____.
3 over 50 as a decimal
kim has finished eight of the ten math problems. phil has finished 2/5 of the problems. how much more of the math has kim finished?
How long does it take an average American to learn a second language?
how might orange frogs change because of the red fly
The revolution in England which resulted in subsequent social and economic inequalities was _____. political industrial philosophical poetic
Before a law goes into effect in the United States, it is known as a A. bill. B. amendment. C. theory. D. resolution.