michelle2874 michelle2874
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Marnie’s charge for 4 1/2 hours of babysitting 

Marnies charge for 4 12 hours of babysitting class=

Respuesta :

Advent5647
Advent5647 Advent5647
  • 03-09-2020

Answer:

$33.75

Step-by-step explanation:

Step 1:

$22.50 ÷ 3 = $7.50

Step 2:

$7.50 × 4.5 = $33.75

Answer:

$33.75

Hope This Helps :)

Answer Link

Otras preguntas

True or false, to convert square meters to square yards, multiply 3 by 9.29 x 10^-2
What a person intends or plans to do change one consonant from invention?
Ibn Sina wrote which of the following?Book of Optics, which explained how eyesight works. Canon, a medical textbook. Liber Abaci,an algebra textbook.One Thous
What can a president or other officers be impeached for
What are two factors that prompted thousands of Jews to settle in Palestine immediately after World War II? 1.educational facilities 2.trade opportunities 3.Zi
Help with Math PLZ (Questions in screenshot)
what is the definition of an ion.
Jenny writes a story for 60 mind if she starts writing her story at 11:50 Am when will she Finnish writing
Jonathan Edwards George Whitefield Gilbert Tennent All of these people are MOST associated with what aspect of 18th century colonial life in British North A
a box of 900 paper clips costs $7.20 what is the unit price of the paper clips answer in cents