rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

The angles below are supplementary. What is the value of x? A pair of supplementary angles is shown. One angle measures 8x plus 60 degrees, and the other angle
What is the difference between Mendel's Law of Segregation and Law of Independent Assortment?
Which of the following is NOT the same as 13.6 milliliters? - 0.0136 dkL - 0.0136 L - 0.136 dL
Why does Beryllium have a larger first Ionization energy than boron?
Reduce 24/40 to its lowest terms. a. 2/5 b. 4/5 c. 3/5 d. 12/20
Which statement best describes the scientific laws? Scientific laws are scientists' opinions of why events occur in nature. Scientific laws describe specific re
Who was the first person to make a portable computer?
find the gcf of 15a and 28b^2. 9ab^2 0 3 1
When a number is rounded is rational or irrational
Write 0.0155 as a fraction in simplest form. a. b. c. d.