boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

What is 949 rounded to the nearest ten and hundred
What is a term for the practice of burning forest in order to clear land for planting?
North Africa and Italy both border the what? a. Mediterranean Sea. b. Red Sea. c. Persian Gulf. d. Caspian Sea.
How did roman law maintain order and provide security for the entire society
7x10^27 in standard form
What are 3 ways that scientists can learn about the earth's mantle?
What is the unit rate of $46 for 5 toys
What economic activity is at the heart of mercantilism
I need to compare math and social studies.
which do you think would be warmer on a winter day when there is no wind a thick forest or a grassy field? explain your answer