mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for the nth term of this sequence: 1/8, 1/4, 1/2, 1..
Highlight five importance of relief features of Ghana .Brainlypatrol please stop deleting my questions​
Justin runs 7 miles in 60 minutes. At the same rate, how many miles would he run in 24 minutes? miles
What is the least common denominator of 7/9 and 17/18?
Make a title about the short paragraph and write a statement that is your own opinion about the paragraph
Write a message with all three ideas, pls​
arah walks 3.1 kilometers on Monday and 1.35 kilometers on Tuesday. On Wednesday she walks 2.4 times as far as she walked on the previous two days combined. How
Select the correct answer What is the range of this function? Please help it’s multiple choice wil choose brain list an 100 points!!!!!
For each of the following, draw a diagram or use words to explain your answer. A. How many 2/3 are in 2? B. How many 1/10 are in 3?
How many nickels to make 20