vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

what is one difference between primary and secondary succession
The Congress of the United States has been located in all of the following cities, sometime in its history, EXCEPT _____________. a. Boston c. New York b. Phila
What was one reason for the decline of both the han dynasty and the western roman empire?
how do you write 6/24 in simplest form
long division 37 divided by 158
Jim earns $41.25 in 5 hours. Susan earns $30.00 in 4 hours. Pierre's hourly rate is less than Jim's but more than Susan's. What is his hourly rate?
This first Athenian reform leader established the Citizen's Assembly, forbade enslavement for debts, and made fathers responsible for seeing that their sons lea
joan counted that 2/10 of her jelly beans were red. Dean counted that 6/10 of his jelly beans were red. Hiw much greater a fraction od Dean's jelly beans were r
Carol used 1.8 gallons of paint for a barn.She used 1/5 of the remaining paint for a dog house. She had 2/7 paint left. How much paint did Carol begin Can some
What is one geographic characteristic and explain how it made early life Greece unique.