misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Every Friday for 6 weeks Jason withdrew $20 from his savings account. How much did he withdraw in all?
round this number to the tens, hundreds, thousands: 32,417​
Scientists have that earth is made of what
How many solutions does 25 + 3A + 9 = 34 + 3A have?
At a lake, a wave passes a certain point on the dock every 3 seconds. What is the frequency of the water waves striking the dock? Express your answer to two dec
WILL BRAINLEIST IF CORRECT!!!!!! Express the product (rad 7 – 3) (rad 7+ 3)in simplest form.
a. Write an expression for the area of the shaded region. b. Write the expression in factored form.
PLEASE HELP Secret in Slovakia Part A How does the author provide readers with important information about aunt Gertrude in the passages exposition? A. The au
Is -61 - 1 positive or negative?
Which of the following is an example of human geography changing physical geography