emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

Body composition is examined with regards to .................mass in proportion to body ...........
what is 9 2/6 minus 6 5/6
Your networking contact list should be limited to family members. a. True b. False
A score of "3" on a par 5 hole is also known as a(n) _____. eagle birdie bogey par
what is the volume of a triangular pyramid that is 4ft tall and has a base area of 3 square feet
All of the following were important points that the authors of the Federalist Papers stressed in their writings EXCEPT A. the union would guarantee political pr
What led to the creation of complex societies? A. the advent of farming B. the reluctance to stay in one place C. the beginning of hunting and gathering D. the
A writer can get the main heading for the outline from the general headings on her note cards. a. True b. False
The two types of plains are coastal plains and lowland plains. a. True b. False
Which of the following is the part of a digital camera that acts as the film? A. LCD c. Flash memory card b. CCD d. SmartMedia card