magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What political group did Hitler begin to punish once he came to power?
give an example of a trait that is controlled by more then one gene
Ginny's house is 20 yards long. She says that the house is 720 feet long. Is Ginny correct
How is it possible to have thousands of different proteins when there are only 20 different amino acids?
Zack and Tia played chess for 50 minutes. They put the chessboard away at 11:20. When did they start their chess game?
Simplify -5/4 divided by 2 and 3/5= PLEASE HELP ME
how much is 3/4 of 12
How do you make red,yellow and orange
what is the theory that species evolve quickly over a short period of times
Help? I'm not exactly sure how to do this :/ Complete the chart. (The chart is the attachment)