ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

2h/3-1/4=1/3 solve and show your steps
Who were the British allies and how did they help them to win so many battles in the American Revolutionary
Who were the British allies and how did they help them to win so many battles in the American Revolutionary
Natalie picked 135 berries in 15 minutes. If she continues picking at that rate, how long will it take her to pick 486 berries?
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
Explain why a mixed number is not in the set of intergers or whole numbers
Write an addition equation with a positive addend and a negative addend and a resulting sum of -8
Rectangular classroom seats 72 students. If the seats were rearragned with 3 more seats rows in each row, the classroom would have 2 fewer rows. Find the origin
What is square root of 126 + square root of 56 in standard form
If Olivia and Shawn have another child, which of the following genotypes is possible for the child? A. Mm only B. MM only C. MM or mm only D. MM, Mm, or mm