jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

mexican flag What does each color represent ? 3. When was the flag adopted and what is the story behind the eagle and the serpent? 4. Were there earlier
A small dog weighs 5 pounds. how many ounces is that?
Which of the following stage directions from part one of Trifles is designed to express emotion? MRS. PETERS (after taking a step forward). SHERIFF (looking abo
The persecution of Christians was ended by _____. A.Nero B.the Muslims C.Constantine I D.the Spanish
Oliver spent $15.68 on a shirt, $29.67 on shoes, $14.95 on pants, and $18.43 on a watch. How much did he spend in total?
A cat rescue service found homes for 40 cats in 5 weeks. What was the rate of cats being placed per week? Which ratio is equal to the weekly rate?
√27 - √12 is equivalent to
As a strategy for reaching global markets, licensing provides the licensor with several advantages. one advantage is _____________.
Simplify each expression, then explain what property was used:1. 6s + 2Simplified expression:Explanation:2. s + 2s + 9 + sSimplified expression:Explanation:3.
How do you solve the math equation y-y=m(x-x) for when you have to find the equation for an in and out table? i know how to get the numbers and plug them in, b