xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

what part of 72 is 12
Complete the sentence. Two groups of chimpanzees compete in a location that has a lot of fruit that is easy to get. This is an example of __________. Select one
Point D is located at (-2,-4) on a coordinate plane. Part A What are the coordinates of the point that is 5 units to the left of point D? Part B What are the co
According to the passage, which action did the U.S. Supreme Court find constitutional? * 1 point In 1989 the court held in Stanford versus Kentucky that the Con
Write the tangent ratios for P and Q
PLEASE QUICK I GIVE BRAINLIEST How many elementary students are in this random sample? Use a numerical value as your answer.
A job fair was held at the Student Union. 25% of the students who attended received job offers. Of all of the students at the job fair, 40% were from the Colleg
Which statement best describes US involvement in the Korean Peninsula today?​
Helpppp A major goal of the immigration acts of the 1920s was to...? A.allow unlimited immigration from Southeast Asia B.Assure equal numbers of immigrants from
When 20 grams of potassium chlorate is dissolved in 100 grams of water