sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

How did members of the Constitutional Convention compromise (come to an agreement) over representation in Congress?
A good way to present several types of related data in a document is to use __________. A. Row B. A resume C. A table D. A text book
Lisa swims laps during swim practice. Her coach tells her to swim a certain number of meters (total) each week. Here's a formula for this scenario: p= t/n t= t
From midnight to 6:00 am, the temperature rose 8*C. At 6:00 am, the temperature was -20*C. What was the tempeature at midnight?
Who was prime minister of the UK for most of the Second World War? (just for points not useful)
A game involves spinning this spinner. What is the probability of the pointer landing on Y ? R R R R B B G Y 1. 1 / 8 2. 1 / 2 3. 5 / 8 4. 2 / 8
What expression can be used for estimating 868 divided by 28? Pls help me Thanks
Need help..........................
The black death resulted in a decline of the european population by
How is the division of the cytoplasm different in plants and in animals?