stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

what two numbers add and get -18 and multiply and get 72?
What types of fossils do most paleontologists study?
Clark left to school at 7:43a.m. He got to school 36 minutes later. At which time did Clark get to school?
Romana: Povestiti pe momentele subiectului opera lui Ion Luca Caragiale - Doua Loturi . Multumesc !
What is the reflection image of P (0, 0) after two reflections, first across x = -3 and then across y = -3?
Please help 1. What is the correct formula for magnesium cyanide? A.MgCy B.MnCN C.Mg(CN)2 D.MgCN 2. What is the correct formula for dinitrogen pentoxide? A.2NO
who is the father of modern day genetics
Which of the following environmental problems is not associated with human interactions with water in South and Southeast Asia? A. flooding B. deforestation C.
are these equivalent or not? 2.5(3+x) and 2.5x+7.5
How can Bill Clinton's foreign policy best be described? A. To increase tariffs on goods B. To negotiate with other countries C. To present military interventio