iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

8.517 write this number in two forms
Simplify the expression: √18x^4y^3
8+7x2 sorry I suck at math
What slowed General Burgoyne and his army's journey toward Albany?
Which power has a value of 1? Choose all the correct answers. 14/14 23/23 32/32 41/41 50/50
What is the solution to the system of linear equations A. (-3,0) B. (-3,3) C. (0,2) D. (3,1)
x+4/5=11 what is the value of x
How was John Adams helpful in getting the delegates to sign the Declaration of Independence? A. He used violence and threats against those opposed to independ
"The acceleration due to gravity on the surface of the earth is g. calling r the radius of earth" (a) Which of the labeled points correspond(s) to the particle
HELP ME PLEASE BECAUSE I DONT KNOW