Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

What kind of habitat did tiktaalik live in?
Two boats leave an island at the same time. One of the boats travels 12 miles east and then 16 miles north. The second boat travels 24 miles south and then 18 m
which of the following is a search engine
(6CQ) Evaluate the limit, or state that the limit does not exist. 2n+7n/13n
Can somebody help me please
Which two countries were involved in the Chesapeake-Leopard affair? A. France and Great Britain B. France and the United States C. the United States and Gre
Given RQ = 20 inches and PR = 25 inches what is the m∠Q ?
The use of graphs and charts in informational text serves what purpose?
Which best describes what happens when a person sees red leaf A. Human eyes reflect red light back to the leaf B. The leaf absorbs res light from human eyes
I would like some help please