brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following sentence using Power Words--ACTION verbs and VIVID nouns. Chelsea said, "I'm bored. Let's do something."
pedro: Carlos, ¿tú estudiabas frecuentemente con Mariela? Carlos: Yo __________ estudiaba con Mariela porque no la conocía bien nunca a veces muchas veces siemp
Match each thesis statement with an essay topic
Which of the following details LEAST important to an understanding of the three branches of the government
How are the the social classes of Sumer organized
Johan buys three flats of flowers he plants 2/5 of the flowers and then divides the remaining flowers amongst five friends. What fraction of the flat of flower
Which is not an example of a critical injury? ankle sprain unconsciousness broken arm blindness
what term is described as a seamount with a flattened top
What happens when an atom gains an electron? A. It becomes a negative ion. B. It has na increase in the number of protons. C. It becomes a positive ion. D.
worth 30 pts. Liquid vinegar and solid baking soda chemically react to form solid sodium acetate, liquid water, and carbon dioxide gas. If 30 g of vinegar wer