Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following does not reflect the first step of effective communication? a. picking a topic for discussion b. clarifying the reason for today’s meetin
what is the correct meaning of the word appreciated
Explain why using pheromones to control populations of pests can be more Earth-friendly than other means. ​
Which of the following buildings do you think represents the influence of ancient Greek culture?
(2) Over-Reproduction: How could making too many polar bears cause competition between the different polar bears types?​
2 3/4 miles in 2/3 of an hour enter number of miles she can jog in 3 hours
Which of the following is a strength of monetary policy? A. Control of the money supply B. Time lag C. Can only be expansionary
Where on the periodic table is a metal element most likely found? Do not think about the stair case split. bottom right side middle
Help me!!!!!!!!!! pleaseeeeee
A recent survey showed that more men work outside the home, while more women care for the home and family.