Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

In what ways would the Scientific Revolution NOT be considered revolutionary.
what are the levels of organization in multicellular organisms?
what rock is formed under the greatest conditions of heat and pressure?
Simon does some shopping on the Internet he buys 4cds at 7.39 each
In the 1760s, American colonists responded to Parliament’s taxes in several ways. Which way was most effective? formal demands by colonial legislators acts of v
Which is bigger 6/8 or 7/9
Why might someone choose to use the y intercept and slope to graph a line
85% of 20 is what number
Which word could best replace either the underlined word or the phrase in the paragraph? Our neighbor had the bad luck of falling down the stairs. She broke bot
1.  Which of the following are factors that both unicellular and multicellular organisms actively balance in order to achieve homeostasis? (1 point) size, shape