starlaowen
starlaowen starlaowen
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

This week laptops are 25% off.if a laptop cost $360 what it's sell price
​

Respuesta :

ryanw1273
ryanw1273 ryanw1273
  • 03-05-2019

Answer:

$270

Step-by-step explanation:

You can do this:

$360*0.75

Answer Link

Otras preguntas

Determine the type of correlation that exists in the given data set. Age (years) 23 45 39 74 63 52 59 28 35 11 26 49 IQ 76 82 113 111 109 115 101 127 92 123 12
Factor completely 10x5 + 4x4 + 8x3.
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
Sin(x) = 1/7 A.3.2 B.8.2 C.12.4 D.14.3
1. How would you say that a student is standing in front of the door? Spanish
Dr. Smith's parents have normal hearing. However, Dr. Smith has an inherited form of deafness. Deafness is a recessive trait that is associated with the abnorma
Solve:. 55-|2x(-4)|+|4x5-(-5)=
Light of wavelength 608.0 nm is incident on a narrow slit. The diffraction pattern is viewed on a screen 88.5 cm from the slit. The distance on the screen betwe
The annual salary of each employee at an automobile plant was increased by 6% cost of living raise and then $2000 productivity raise. A) Write a function that t
What is the speed of sound in air at 50°F (in ft/s)?