juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When President George W. Bush declared that he would "make no distinction between those who committed these acts and those who harbor them," he was specifically
Which proposal was not part of President Johnson's efforts to end poverty in the United States? A. Project Head Start B. Volunteers in Service to America C. Foo
please help is how you do it?
Write a power represented with a positive base and a positive exponent whose value is less than the base
Before translation can begin, mRNA leaves the nucleus and enters the ______. Select one: a. cytoplasm b. ribosome c. smooth ER d. mitochondria
Which of the following writings heavily influenced humanist thinkers and writers like Petrarch? Islamic Frank Classical Byzantine
Determine how many solutions exist for the system of equations. Y=2x-9 Y=-x+6
Will xenon react with nitrogen?
The price for each reindeer harness is $17.95 what is the price of 9 reindeer harnesses is the tax rate is 14% how much would 9 reindeer harnesses including tax
speeding,peeling out or weaving through traffic are all examples of what