jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

math isnt my thing plz help asap
Classify Real Numbers
oligarchy government
Which statement best contrasts the character of Cassius with the character of Antony? A. Antony has a bigger ego and speaks of himself grandly, while Cassius is
Temperature is generally proportional to a substance's _______. average translational kinetic energy of its particles rotational kinetic energy of its particles
Identify tan P as a fraction and as a decimal rounded to the nearest hundredth. HELP PLEASE!!
-Question Worth 50Points!!-
plz help asap math isnt my thing
An unknown substance is heated from 10 °C to 25 °C. The table below shows the state of the substance at different temperatures. Time (minutes) Temperature (degr
Describe the actions that the ancient Greeks were likely to take before starting a new colony. The ancient Greeks would likely