alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

please help mee, sketch the graph please (50 points will give brainliest!!!)
The lungs are _______. 1 connected by the mediastinum 2divided into nine lobes 3separated by the mediastinum 4divided into seven lobes
Venn diagrams in maths
what is the mood in the story money least of his worries
This is from Khan academy I have to attach a PNG if you can help me solve it! Thank you!
If you are to comply with Medicare’s guidance regarding educational events, which of the following would be acceptable activities?
Which statement about –2h2 – 15h – 7 is true? One of the factors is (h + 2). One of the factors is (3h – 2). One of the factors is (2h + 1). One of the factors
A charge of 5.67 x 10^-18 C is placed 3.5 x 10^-6 m away from another charge of - 3.79 x 10^-19 C. What is the force of attraction between them?
Toby has five coins. Three of the coins add up to 30p. Three of the coins add up to 40p. All the coins add up to 50p. List Tony's coins in ascending order of va
Confused, what are the blanks? The greeks were always focused on the ______ of man and reality, as we can see in their geometric art, their sculptures, their te