2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

solve pls for 50 points
What is a main message of this speech?
Which statement describes the most likely message of this passage? Trevor had to take an elective class, so he just picked one that fit his schedule: cooking. H
1. Good literature stands the test of time,______and______.
Which bodies of water (3) separate the United States from the British territory to the north?
what is the greatest number you can multiply by 4 and not go over 12?
How do i answer this question?
Which country was once known as the helvetic republic?
What does the excess dopamine end up doing
What should you always do when a person falls overboard?