chelton8147 chelton8147
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Had pizza at a party Stacey ate 1/3 of a pizza Alexa had on1/2 tenaya 3/8Natalie had4/6 which friend ate the least amount of pizza?

Respuesta :

danieljbonura danieljbonura
  • 09-01-2020

Answer:

Stacey ate the least

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent. What is the unit rate?
Hey can any one help be chance? I'll give a hundred points and mark brainliest!03.05 Body LanguageYou will write the body of your narrative.View the grading rub
Please answer :??????
Complete the given word chain of adjectives :- Good, ________ , ________ , ________ , ________​
FABRIC You can spend at most $60 on lace. Cotton lace is $2 per yard and linen lace is $3 per yard. Write an inequality for the amounts of lace you can buy. Can
Which of the following are equal to 7.5 feet? Select the two correct answers. O 2 yards 0 2.5 yards 90 inches 84.5 inches 84 inches
2678 cm into feet. show working. ​
Explain why Earth has a tilt.
Rodrigo y Martha van a __________ a Japón mañana. odiar llevar regresar orar
Find the perimeter. 15 in. 12 in. 8 in. 9 in. 14 in.