Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

round 0.4625 to the nearest cent
The highest tier in cell hierarchy is _____.
A hotel has 56 guests. 35 of the guests are male. Work out 35 out of 56 as a percentage.
You want to buy the bicycle that is $116. You already have $43.50 saved and plan to save an additional $7.25 every week. Part A: Write and solve an equation to
you run 100m in 25s. If you later run the same distance in less time, explain if your speed increases or decreases
This weekend you are planning to complete part of your assignment at the library to do this you need to store data on a removable storage device
Michelle wants to classify an organism that she is studying in lab. The organism is multicellular, makes its own food, and is unable to move around its environm
how does precipitation return to the water cycle
Could someone who knows french help me write a past holiday paragraph??
the strongest evidence for evolution from a common ancestor is