hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

I dont get it :( i need help
[tex]3 + \frac{1}{2} (3 - x) < - 7[/tex]
One longer work that Johnson published was
______________ trabaja con un teclado. a. La secretaria c. El cartero b. El chofer d. El vendedo
scientists us the system of ... to write very large or very small number
Which of the following is distance divided by the change in time? Question 5 options: force, displacement , acceleration , speed
What tissue contains large amounts of fluid and transports nutrients wastes and gases?
Children who are exposed to pesticides are more likely to develop cancer, neurological impairment, reproductive problems, and complications of the immune system
simplify: (100 m)/(26 s)
What contains the computer's "brain," the central processing unit (CPU).