jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Describe the relationship between goods services and consumers
Which situation would result with older sediments overlying younger sedimentary rocks?
A Carnot engine absorbs 1, 3 MJ of heat at 427 degree C and exhausts heat to a reservoir at 90 degree C. How much work does it do?
200 songs is 60% of what
A photon has a wavelength of 500nm what is the energy associated
When something stands out from a background, is seen as important, or draws attention it is:?
Tariffs differ from taxes because tariffs are what?
What is a torus with a cross section of a square?
Which agent of erosion most likely formed the drumlins and finger lakes in New York State?
During the philadelphia convention, the new jersey plan was supported by ________ states. urban free slaveholding southern less populous