charellegreen2 charellegreen2
  • 03-10-2018
  • Biology
contestada

A 5-ounce tube of toothpaste costs $3.50. What is the unit price?

Respuesta :

turtles12345
turtles12345 turtles12345
  • 03-10-2018

the answer is 0.7.

hope this helps.

Answer Link
samiepuddinpie
samiepuddinpie samiepuddinpie
  • 03-10-2018
0.7 is the answer ,hope that helps you ☺️
Answer Link

Otras preguntas

7. Which of the following is not a natural cause of climatic change? A. Volcanic activity B. Human activity C. Solar activity D. Earth's tilt
If 6000 lb/day = t\wk what is the anwser
Deborah found that six of the 24 students in her class only cell phone what is the ratio of students out on his cellphone to students that do not
in the number 5.923 which number is in the thousandths place
what brought an end to the dominance of the silk road ?
is 36 half of 72 true or false
What was the Enlightenment?
explain how to order a set of real numbers
whats 3/5 + 5/9 (fraction) and 4/7 - 2/3
what is 7 times the square root of 96m^3