jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

what's better cod liver oil or fish oil?
How do both asexual and sexual reproduction allow for the survival of a species?
In dream deferred the lines or crust and sugar over- like a syrupy sweet? Are which kind of
An experiment is conducted to test the claim that james bond can taste the difference between a martini that is shaken and one that is stirred. what is the null
Patient, Demi Daniels calls to as ask you to change her diagnosis and her medical record from R/O rule out bladder infection to bladder infection because her i
How does columbus treat the issue of the king and queen's authority in his letter?
A particular country has 40 total states. if the areas of all 40 states are added and the sum is divided by 40​, the result is 186 comma 568 square kilometers.
A factory bottles 360 bottles of juice in 5 minutes. Find the factory's unit rate of bottles per minute.
Geometry math question
________ became russia's acting president on december 31,1999.