garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of Pangaea
What are the 4 main products for southeast
how do you now 11/33 is a simplest form
the perimeter of a square is 4 times as great as the length of any of its sides. Determine whether the perimeter of the square is proportional to the side lengt
how does the carbon cycle work in the desert
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink
If item costs $99.99 with 15% off and I get final price. It then asks me what percentage of savings. How do I get the percentage of savings
What is bigger fraction, 5/6 or 6/7
The distance of a wave crest from its resting. position is its. out of A. Wavelength B. Amplitude C. Height
List the perfect squares between 100 and 500 that are even numbers.