zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

to which of your senses do the images in Line 1 and 4 appeal in Sonnet 18
How can report writers decide what type of graphic to use in a report?
find the percentage profit in each case cost price 20 selling price 25​
Describe how to express the rate of a chemical reaction
Find the perimeter. Write your answer as a fraction or as a whole or mixed number. 3 1 4 in 112 in 1 in 12 NA 1 1 in . inches
A rectangular bathroom mirror is 4 feet tall and 7 feet wide. What is its area? square feet
solve this problem pls ​
State one similarity and one difference between the responses of tropism and mastic movement.
You wake up at the apartments, walk out of the apartments and are held up at gunpoint by someone you don't know, what do you do?
please help asap For each relation, decide whether or not it is a function. ​