zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Maria exercises for 2 1/7 hours every Saturday. She runs for 1/3 of the time that she exercises. How much time does she spend running every Saturday?
57% of 109 is what number? plz help
when the Lenape hunted
What is a Vector and a scalar?
What evidence in the declaration is there of religious faith? How do you think this religious faith influenced the ideals expressed in the declaration
Why did the settlers go to new mexico during manifest destiny?
A wet towel is hanging on a clothesline in the sun. What process does the towel dry by?
Hinge Joints-These jointscan only move in one direction, like a door hinge. One bone works against another. Movement is back and forth on one plane.Examples:___
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
a gasoline pump delivers 4 2/5 gallons of gas per minute. how many minutes will it take to fill a gas tank that holds 16 1/2 gallons?