imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this math problem?

Does anyone know this math problem class=

Respuesta :

meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr meowzerpurrpurr
  • 01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link

Otras preguntas

Find the difference: 7 7/8 - 3 1/4=?
Tap 1 fills the pool in 12 hours, while tap 2 fills the same pool in 15 hours. How long does it take to fill this pool if both taps are used?
The IMF and World Bank have been criticized as undemocratic. Why?
Which accurately describes a letter written during the time a historical event occurred?
how did geography influence the location of European colonies?
Identify the oblique asymptote of f(x) = quantity x squared minus 4 x plus 8 over quantity x plus 2. y = 0 y = x - 2 y = x - 6 No oblique asymptote
how does arachne feel about her weaving skill
Which primary source document would give you insight into how the Great Chicago Fire affected working-class families?
What was a main purpose of monasteries built by the Catholic Church?
4. What are some of the things scientists might do to analyze data?